Testy diagnostyczne


Wysyła i płatności
Test NARKODIAG Multi-Twist z śliny 1 sztuka Zobacz większe

Test NARKODIAG Multi-Twist z śliny 1 sztuka

34,69zł

Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!
Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!

Dodaj do listy życzeń

Dostawa już od 11,50zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań - Za darmo!
Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 11,50zł
Kurier Kurier "InPost" - 13,90zł
Kurier Kurier "InPost" za pobraniem - 15,90zł
Pocztex Kurier 48 Pocztex Kurier 48 - 12,90zł
Pocztex Kurier 48 Pobranie Pocztex Kurier 48 Pobranie - 14,90zł
Odbiór w Punkcie Odbiór w Punkcie . 11,90zł

* Dla zakupów powyżej 299,00zł darmowa dostawa!

Skład

bd

Działanie

NarkoDiag MultiTwist jest bardzo prostym w wykonaniu testem. Zasada działania polega na pobraniu próbki śliny przy użyciu specjalnego próbnika dołączonego do zestawu testowego i odczytaniu po 10 minutach wyniku. Łatwy w interpretacji wynik widoczny jest jako barwne linie na panelu testowym.

Test służy do wykrywania:

THC - tetrahydrokannabinol - głównego metabolitu marihuany i haszyszu

Opiatów - morfina i heroina

Kokainy

Przeciwskazanie

Test należy przechowywać w temperaturze od 2°C do 30°C, z dala od światła słonecznego.

Stosowanie

Pobieranie i przygotowanie próbek

Próbka śliny powinna być pobrana za pomocą znajdującego się w zestawie próbnika, zgodnie z zamieszczoną poniżej instrukcją użycia. Nie należy stosować żadnych innych urządzeñ do pobierania próbek. Do przeprowadzenia testu można użyć próbki śliny pobranej o dowolnej porze dnia. Jeżeli próbka nie może być wykorzystana bezpośrednio po pobraniu, zaleca się przechowywanie jej w temperaturze 2-8°C lub -20°C przez okres do 72 godzin. Próbka może być również przechowywana w temperaturze pokojowej nie dłużej niż 48 godzin. Próbki powinny być transportowane w workach z lodem (2-8°C). Zamrożone próbki powinny być odmrożone i wymieszane przed testem.

1. Przed wykonaniem testu doprowadź torebkę foliową z panelem testowym oraz próbkę śliny do temperatury pokojowej (15- 30°C). Osoba poddawana badaniu nie może spożywaæ posiłku, pić, żuć gumy, palić tytoniu itp. przez 10 min. przed pobraniem próbki śliny.

2. Wyjmij panel testowy z kapturkiem ze szczelnie zamkniętej torebki i wykorzystaj go jak najszybciej do badania.

3. Wyjmij próbnik z zapieczętowanej torebki i podaj go badanej osobie

4. Osoba badana musi włożyć do ust końcówkę próbnika zakończoną gąbeczką i energicznie przecierać wnętrze ust oraz górną powierzchnię języka. Kiedy gąbka nieznacznie zmięknie, należy delikatnie odcisnąć ją językiem i zębami, co spowoduje pełne nasycenie śliną.

5. Nasycona gąbka nie powinna mieć żadnych miejsc twardych. Pobieranie próbki powinno trwać trzy (3) minuty.

6. Usunąć próbnik z ust. Włożyć próbnik do umieszczonej na płaskiej powierzchni płytki testowej wciskając go do komory i przekręcając zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż do unieruchomienia.

Odczekać 1 minutę.

7. Po jednej minucie, przekręcić komorę w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara i nastawić stoper na 9 minut.

Odczytać wynik po 9 minutach.

8. Jeżeli wynik jest dodatni, usunąć próbnik odkręcając go w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara i wyciągając zabezpieczyć komorę kapturkiem, zapieczętować zbiornik za pomocą taśmy.

UWAGA: Nie należy odczytywać wyniku po 10 minutach, ponieważ w teście nadal zachodzą reakcje chemiczne, które mogą zmienić obraz przeprowadzonego testu.

Jeśli pojawia się jedna linia w obszarze kontrolnym C oraz jest widoczna linia przy nazwie wybranego narkotyku oznacza to że wynik jest negatywny.

Jeśli pojawia się jedna linia w obszarze kontrolnym C oraz brak jest widocznych linii przy nazwie wybranego narkotyku oznacza to że wynik jest pozytywny, stężenie danego narkotyku w próbce śliny przekracza wyznaczony poziom graniczny dla danego narkotyku.

Jeśli nie pojawiła się żadna linia w obszarze kontrolnym C i testowym T lub gdy pojawiła się jedna linia w obszarze testowym T oznacza że wynik jest błędny.

Uwagi

1. Negatywny wynik nie musi koniecznie oznaczać, że w ślinie nie znajdują się narkotyki. Negatywny wynik uzyskuje się gdy narkotyk jest obecny, ale jego poziom nie przekracza poziomu granicznego testu. W próbce może być obecny narkotyk o stężeniu poniżej progu czułości testu.

2. Wynik pozytywny oznacza obecność narkotyku lub jego metabolitów, ale nie wskazuje na poziom odurzenia narkotykiem, drogę jego podania ani na jego stężenie w ślinie.

3. Możliwe jest, że błędy techniczne lub proceduralne, jak również inne substancje zakłócające obecne w próbce śliny mogą powodować błędne wyniki.

4. Jeżeli uzyskałeś wynik pozytywny testu. Zadbaj o osobę, którą poddałeś badaniu polecając ją opiece terapeuty lub zgłoś do specjalistycznych ośrodków pomocy osobom uzależnionym.

Opinie

Napisz opinię

Test NARKODIAG Multi-Twist z śliny 1 sztuka

Test NARKODIAG Multi-Twist z śliny 1 sztuka

Może zainteresuje Cię jeszcze:

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę