Różne


Wysyła i płatności
Daktarin puder leczniczy 20mg/g 20 g Zobacz większe

Daktarin puder leczniczy 20mg/g 20 g

19,02zł

Darmowa wysyłka powyżej 249 zł!
Darmowa wysyłka powyżej 249 zł!

Dodaj do listy życzeń

Dostawa już od 10,00zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań - Za darmo!
Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 12,90zł
Kurier Kurier "InPost" - 13,90zł
Kurier Kurier "InPost" za pobraniem - 15,90zł
Pocztex Kurier 48 Pocztex Kurier 48 - 11,90zł
Pocztex Kurier 48 Pobranie Pocztex Kurier 48 Pobranie - 13,90zł
Odbiór w Punkcie Odbiór w Punkcie . 10,00zł

* Dla zakupów powyżej 249,00zł darmowa dostawa!

Skład

1 g pudru zawiera 20 mg azotanu mikonazolu.
Substancje pomocnicze: cynku tlenek, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Działanie

Mikonazol wykazuje działanie przeciwgrzybicze przeciw dermatofitom oraz drożdżakom z działaniem przeciwbakteryjnym przeciwko bakteriom Gram-dodatnim. Mikonazol jest też skuteczny w leczeniu grzybic nadkażonych bakteryjnie. Mikonazol szybko likwiduje świąd, często towarzyszący infekcjom wywołanym przez dermatofity i drożdżaki. Świąd ustępuje przed pojawieniem się pierwszych oznak wyleczenia. Mikonazol  nie powoduje zmian w morfologii krwi po zastosowaniu zewnętrznym. 

Wskazania do stosowania: pieluszkowe zapalenie skóry,  grzybica w obrębie pachwin i (lub) grzybica międzypalcowa, wywołana przez dermatofity i drożdżaki, zapobiegawczo do środka butów i skarpetek.

Przeciwskazanie

Przeciwskazania do stosowania: nadwrażliwość na mikonazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nie stosowac w leczeniu grzybiczych zakażeń owłosionej skóry głowy, błon śluzowych, paznokci oraz na zranioną skórę.

Stosowanie

Lek Daktarin puder leczniczy stosuje się na zmienione chorobowo miejsca na skórze, zwykle 2 razy na dobę.                                                                                                           W przypadku, gdy Daktarin puder leczniczy jest stosowany jednocześnie z lekiem Daktarin krem, zaleca się stosowanie obu postaci leku raz na dobę.
Daktarin puder leczniczy zapobiegawczo stosuje się raz na dobę do środka butów i skarpetek.                                                                                                                                Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian chorobowych.                                                                                                   Po ustąpieniu wszystkich objawów i zmian chorobowych, leczenie powinno być kontynuowane przez okres co najmniej 1 tygodnia.

Uwagi

Jak każda substancja lecznicza, również Daktarin może powodowac działanie niepożądane, natomiast po wprowadzeniu leku na rynek bardzo rzadko obserwowano: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie, jak reakcje anafilaktyczne i obrzęk naczynioruchowy, pokrzywkę, ponadto kontaktowe zapalenie skóry, wysypkę, rumień, świąd, uczucie palenia na skórze, zaburzenia w miejscu podania, w tym podrażnienie.

Opinie

Napisz opinię

Daktarin puder leczniczy 20mg/g 20 g

Daktarin puder leczniczy 20mg/g 20 g

Może zainteresuje Cię jeszcze:

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Super cena:

 • Super cena:
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę