Prep. Ibuprofenu


Wysyła i płatności
Ibum Forte smak malinowy zawiesina 100 g Zobacz większe

Ibum Forte smak malinowy zawiesina 100 g

19,85zł

Darmowa wysyłka powyżej 249 zł!
Darmowa wysyłka powyżej 249 zł!

Dodaj do listy życzeń

Dostawa już od 10,00zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań - Za darmo!
Kurier Kurier "InPost" - 13,90zł
Kurier Kurier "InPost" za pobraniem - 15,90zł
Pocztex Kurier 48 Pocztex Kurier 48 - 11,90zł
Pocztex Kurier 48 Pobranie Pocztex Kurier 48 Pobranie - 13,90zł
Odbiór w Punkcie Odbiór w Punkcie . 10,00zł

* Dla zakupów powyżej 249,00zł darmowa dostawa!

Skład

Produkt możesz zakupić w maksymalnej ilości 10 szt.

 

5 ml zawiesiny zawiera: Substancje czynne: ibuprofenum 200 mg

Działanie

Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
- bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
- bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, - bóle pooperacyjne,
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Przeciwskazanie

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: 
- z nadwrażliwością na ibuprofen lub pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, 
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, 
- z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, 
- ze skazą krwotoczną, 
- z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, 
- w ciąży, 
- w okresie karmienia piersią, 
- przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), 
- z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową, 
- u których wystąpiło zatrzymanie moczu, 
- z nadczynnością tarczycy, 
- z jaskrą z wąskim kątem, 
- z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo

Stosowanie

Dzieci od 1 do 2 lat (10-12 kg): dawka początkowa 2,5 ml. Potem w razie potrzeby 2,5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 7,5 ml.
Dzieci od 3 do 5 lat (13-19 kg): dawka początkowa 2,5 ml. Potem w razie potrzeby 2,5 ml co 6 godzin. maksymalna dawka dobowa wynosi 10 ml.
Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 5 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 ml.
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 5 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml co 6 godzin. maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml.
Dzieci i młodzież od 12 lat oraz dorośli: dawka początkowa 5 ml do 10 ml. Potem w razie potrzeby 5 ml do 10 ml co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml.

Uwagi

-

Opinie

Napisz opinię

Ibum Forte smak malinowy zawiesina 100 g

Ibum Forte smak malinowy zawiesina 100 g

Może zainteresuje Cię jeszcze:

    Zapytaj farmaceutę

  • Zapytaj farmaceutę
  • Blog

  • Blog
  • Punkt odbioru osobistego

  • Punkt odbioru osobistego
  • Super cena:

  • Super cena:
  • Apteka Prokonsumencka

  • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę