Najczęstsze choroby układu krążenia – lek na zwiększenie krzepliwości krwi bez recepty
Choroby układu krążenia mogą rozwijać się w sposób bezobjawowy przez wiele lat, stąd bardzo ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. W momencie pojawienia się pierwszych poważnych objawów schorzeń układu krążenia wdrożenie skutecznego leczenia jest niezbędne. Bardzo ważne jest jak najszybsze zdiagnozowanie problemu i podjęcie działań, które mają na celu zapobieganie dalszemu rozwojowi schorzeń. Choroby układu krążenia dotyczą zarówno naczyń krwionośnych do których zalicza się żyły i tętnice, jak i na serce. Do najczęstszych chorób układu krwionośnego występujących u pacjentów zalicza się:
- zakrzepicę żylną,
- nadciśnienie tętnicze,
- zespół Raynauda,
- zawał serca mięśniowego,
- miażdżycę naczyń krwionośnych,
- niewydolność mięśnia sercowego,
- zaburzenia rytmu serca, w tym arytmię serca,
- udar mózgu,
- chorobę niedokrwienną serca.
Do najczęstszych przyczyn chorób układu krwionośnego u pacjentów zalicza się nadwagę, otyłość, brak aktywności fizycznej oraz przewlekły stres. Do innych możliwych przyczyn chorób układu krwionośnego zalicza się niewłaściwą dietę, która jest bogata w cukry i tłuszcze, nałogowe palenie papierosów, depresję oraz wysoki poziom cholesterolu. Inne czynniki sprzyjające rozwojowi chorób układu krążenia to nadmierne spożywanie alkoholu oraz predyspozycje genetyczne.
Wśród wielu objawów chorób układu krwionośnego do najczęstszych zalicza się ból w klatce piersiowej, uczucie duszności i kołatanie serca, przewlekły kaszel, częste bóle głowy, obrzęki oraz pogorszenie kondycji podskórnych naczyń żylnych. Przy pojawieniu się problemów zdrowotnych układem krążenia lekarz zalecić może pacjentowi między innymi leki przeciwzakrzepowe. Dostępne w aptece leki bez recepty na zakrzepowe zapalenie żył zapobiegają wystąpieniu niebezpiecznych dla zdrowia oraz życia pacjenta schorzeń, do których zalicza się między innymi zatory, zakrzepicę oraz udar i zawał serca. Na rynku dostępne są też leki przeciwzakrzepowe na żylaki, które mogą być stosowane przez pacjentów ze skłonnością do ich występowania. Najważniejszym zadaniem leków przeciwzakrzepowych na żylaki jest wzmacnianie ścian żył i zwiększanie ich elastyczności. Stosuje się je też w celu poprawy przepływu krwi przez naczynia.
Leki na rozrzedzenie krwi bez recepty
W naszej aptece internetowej znaleźć można dobre leki przeciwzakrzepowe stosowane w profilaktyce przeciwzakrzepowej, których zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Działanie leków na rozrzedzenie krwi wiąże się z blokowaniem nasilonego krzepnięcia krwi, co uniemożliwia tworzenie się skrzepu w naczyniach. Dostępne na rynku tabletki na rozrzedzenie krwi powinny być więc stosowane między innymi przez osoby, u których występuje zwiększone ryzyko tworzenia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Wskazaniem do stosowania leków rozrzedzających krew jest również zakrzepica żylna. Tabletki na rozrzedzenie krwi zaleca się też przyjmować po przebytej zatorowości płucnej, poza tym wskazaniem do ich stosowania jest przebyty udar mózgu oraz zawał serca. Lek przeciwzakrzepowy wskazany może być też przy zaburzeniach rytmu serca.
Popularnością cieszą się też zioła przeciwzakrzepowe, które wykazują działanie przeciwpłytkowe, przeciwzakrzepowe oraz fibrynolityczne. Na krzepnięcie krwi pomocna może okazać się np. kurkuma, cynamon, imbir, żeń-szeń, a także tymianek i rozmaryn. Warto mieć jednak na uwadze, że istnieją przeciwwskazania do stosowania ziół, dlatego przed rozpoczęciem ich stosowania najlepiej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.