Skład
Produkt możesz zakupić w maksymalnej ilości 10 szt.
1 tabletka powlekana zawiera: substancje czynne: paracetamol 500 mg kofeina 65 mg substancje pomocnicze: powidon, woda oczyszczona, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian w skład otoczki tabletki wchodzą: metylohydroksypropyloceluloza (5), metylohydroksypropyloceluloza (15), glikol polietylenowy.
Działanie
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólo-we paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wskazaniem do stosowania leku są: bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Przeciwskazanie
Nie należy przyjmować leku jeśli: -Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku. -Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca. -Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków. -Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. -Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zachować szczególną ostrożność stosując APAP Extra jeśli: -Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. -Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. -Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności. -W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol. Ciąża Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Karmienie piersią Nie stosować w okresie karmienia piersią. Stosowanie innych leków: Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek przeciwwirusowy, stosowany w lzakażeniu wirusem HIV), leków sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy), hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy), chloramfenikolu (antybiotyk), chinolonów (leki o działaniu bakteriobójczym) i werapamilu (lek stosowany w chorobach serca) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Lek przechowywać w temperaturze od 15°C do 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.
Stosowanie
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Uwagi
Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.