Kategorie


Wysyła i płatności
Przyrząd do usuwania kleszczy ZESTAW KICK the TICK Zobacz większe

Przyrząd do usuwania kleszczy ZESTAW KICK the TICK

30,95zł

Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!
Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!

Dodaj do listy życzeń

Dostawa już od 11,50zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań - Za darmo!
Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 11,50zł
Kurier Kurier "InPost" - 13,90zł
Kurier Kurier "InPost" za pobraniem - 15,90zł
Pocztex Kurier 48 Pocztex Kurier 48 - 12,90zł
Pocztex Kurier 48 Pobranie Pocztex Kurier 48 Pobranie - 14,90zł
Odbiór w Punkcie Odbiór w Punkcie . 11,90zł

* Dla zakupów powyżej 299,00zł darmowa dostawa!

Skład

Obniża ryzyko zakażenia chorobą odkleszczową. Służy do zamrażania i usuwania kleszczy przyczepionych do skóry ludzi i zwierzą. Przyrząd dostosowany do budowy i rozmiarów kleszcza. Nie wywołuje oparzeń skóry, może być stosowany u dzieci już od 3 roku życia. Ekonomiczne opakowanie, wystarcza do usunięcia ok. 40 kleszczy. Opatentowana technologia (Anti-Parasite Removal Film) chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem podczas zabiegu.

Działanie

Technologia APRF tworzy trwałą powłokę, która zapobiega rozerwaniu kleszcza podczas jego usuwania minimalizując ryzyko kontaktu z materiałem zakaźnym. Zastosowanie wyrobu powoduje zamrożenie i zahamowanie wydzielania zakaźnej śliny przez żerującego kleszcza. W zestawie znajduje się przyrząd, który umożliwia sprawne i bezpieczne usuwanie pasożyta, co dodatkowo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu.

Przeciwskazanie

Może być stosowany u dzieci powyżej 3 roku życia.

Stosowanie

W celu ograniczenia do minimum kontaktu z płynem ustrojowym pasożyta, wszystkie czynności związane z usuwaniem kleszcza należy wykonywać w gumowych rękawiczkach. Kleszcza należy zamrozić przy pomocy aplikatora. Ilość dawek należy dostosować do wielkości pasożyta. W przypadku nimf i larw wystarczy 1 dawka, w przypadku okazów dorosłych 2 dawki. Biorąc pod uwagę wielkość kleszcza, należy dobrać odpowiednią końcówkę przyrządu (A/B). Za jego pomocą uchwycić kleszcza jak najbliżej powierzchni skóry, a następnie wyciągnąć zdecydowanym ruchem ku górze. Miejsce wkłucia należy zdezynfekować i sprawdzić czy nie pozostały fragmenty ciała kleszcza. Usuniętego kleszcza zutylizować lub przekazać do badań diagnostycznych.

Uwagi

Nigdy nie należy smarować kleszcza takimi środkami jak benzyna, nafta, wazelina, olejek miętowy czy lakier do paznokci, gdyż kleszcz dusząc się wprowadza patogeny do organizmu żywiciela. Pamiętajmy, by nawet przez kilka tygodni po zabiegu obserwować miejsce gdzie przyczepiony był kleszcz. Wystąpienie miejscowego lub ogólnego stanu zapalnego może być następstwem przekazania czynników zakaźnych przez pasożyta. W przypadku wystąpienia gorszego samopoczucia, gorączki lub pojawienia się rumienia wędrującego, który jest charakterystyczny dla boreliozy, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Opinie

Napisz opinię

Przyrząd do usuwania kleszczy ZESTAW KICK the TICK

Przyrząd do usuwania kleszczy ZESTAW KICK the TICK

Może zainteresuje Cię jeszcze:

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę