Kategorie


Wysyła i płatności
Bronchosol syrop 200 ml Zobacz większe

Bronchosol syrop 200 ml

18,59zł

Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!
Darmowa wysyłka powyżej 299 zł!

Dodaj do listy życzeń

Dostawa już od 11,50zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań Odbiór osobisty Apteka Wielkopolska Poznań - Za darmo!
Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 Inpost Paczkomaty 24 11,50zł
Kurier Kurier "InPost" - 13,90zł
Kurier Kurier "InPost" za pobraniem - 15,90zł
Pocztex Kurier 48 Pocztex Kurier 48 - 12,90zł
Pocztex Kurier 48 Pobranie Pocztex Kurier 48 Pobranie - 14,90zł
Odbiór w Punkcie Odbiór w Punkcie . 11,90zł

* Dla zakupów powyżej 299,00zł darmowa dostawa!

Skład

100 ml syropu zawiera 4,36 g wyciągu gęstego złożonego (3:1; aq.) z ziela tymianku i korzenia pierwiosnka (7,6/1 części) oraz 19,8 mg tymolu (Extractum compositum spissum ex: Thymi herba et Primulae radice + Thymolum). Substancje pomocnicze: sacharoza, aromat pomarańczowy, woda oczyszczona.

Działanie

BBronchosol jest syropem przeznaczonym do leczenia kaszlu. Zawiera wyciąg z ziela tymianku, korzeni pierwiosnka i tymol. Jest stosowany tradycyjnie jako środek wykrztuśny i pobudzający wydzielanie płynnego śluzu w oskrzelach. Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w kaszlu i utrudnionym odkrztuszaniu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych. Bronchosol jest tradycyjnym lekiem roślinnym i jego skuteczność działania opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania leku

Przeciwskazanie

Bronchosol może powodować działania niepożądane. Nie należy stosować leku Bronchosol: - nadwrażliwości na tymol, pierwiosnek, tymianek lub którykolwiek składnik syropu, - u dzieci, u których w wywiadzie stwierdza się ostre krupowe zapalenie krtani (acute obstructive laryngitis), również w przeszłości, - w astmie. Jeśli objawy nasilają się, wystąpi duszność, gorączka lub ropna wydzielina, należy konsultować się z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Zachować szczególną ostrożność stosując lek Bronchosol u osób z objawami podrażnienia żołądka (nudności) i w zapaleniu oraz wrzodach żołądka. Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych po stosowaniu syropu Bronchosol. Mogą jednak wystąpić takie działania niepożądane jak: zaburzenia gastryczne, nudności, wymioty, reakcje alergiczne. Częstość występowania nie jest znana. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

Stosowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat stosowania leku: Podawać dzieciom w wieku 4-6 lat 3 razy dziennie po 2,5 ml; Dzieciom w wieku 6-12 lat 3 razy po 5 ml leku, Dzieciom w wieku 12-18 lat 3 razy dziennie po 10 ml, Dorosłym 3 razy po 15 ml leku. Podawać syrop odmierzony załączoną miarką. Ostatnią dawkę leku podawać nie później niż 3 godziny przed udaniem się na spoczynek. Przed użyciem wstrząsnąć! W przypadku wrażenia, że działanie leku Bronchosol jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku Bronchosol niż zalecana mogą wystąpić nudności, a u osób z objawami podrażnienia żołądka mogą wystąpić wymioty. W przypadku pominięcia dawki leku Bronchosol należy kontynuować zalecane dawkowanie, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Uwagi

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 25°C.

Opinie

Napisz opinię

Bronchosol syrop 200 ml

Bronchosol syrop 200 ml

Może zainteresuje Cię jeszcze:

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę