Higiena jamy ustnej


Wysyła i płatności

Higiena jamy ustnej Jest 6 produktów.

Podkategorie

 • Pasty

  Dla każdej osoby dbającej o swoje zdrowie, niezależnie od wieku, ważną rolę powinna odgrywać odpowiednia higiena jamy ustnej. Stan zębów i dziąseł należy kontrolować, by zapobiec próchnicy, kamieniu nazębnemu czy też paradontozie.

  Pierwszym krokiem do zachowania zdrowych i mocnych zębów jest szczotkowanie ich minimum 2 razy dziennie. Aby zmaksymalizować pozytywne efekty tego porannego i wieczornego rytuału, należy używać specjalistycznej pasty do zębów. Inne pasty dedykowane są dzieciom, inne dorosłym. Ponadto istnieje szeroki wachlarz past przeznaczonych do zwalczania konkretnego problemu.

  W ofercie oprócz produktów o kompleksowym działaniu czyszcząco-ochronnym, mamy również preparaty odpowiedzialne za wybielanie, świeży oddech, uśmierzanie bólu wrażliwych zębów oraz fluoryzację.

 • Plyny do płukania jamy...

  Do niedawana uważano, że szczotkowanie zębów zapewnia im wystarczający poziom czystości, ale przecież są miejsca, do których nie da się dostać za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. Właśnie dlatego, coraz więcej osób decyduje się na uzupełnianie codziennej higieny jamy ustnej o stosowanie płynów do płukania.

  Używanie ich każdego dnia przede wszystkim hamuje powstawanie osadu nazębnego oraz szkodliwe bakterie gromadzące się na dziąsłach, języku oraz podniebieniu. Pozwala to zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy bądź innych schorzeń. Dodatkowym efektem stosowania płynów do płukania jamy ustnej jest pozostawienie uczucia świeżości przez wiele godzin.

  Standardowe płyny przeznaczone są do stosowania przy każdym szczotkowaniu zębów przez osoby dorosłe, ale dostępne są także wersje dla dzieci. Maluchy mogą korzystać z opracowanych specjalnie z myślą o nich produktów, w różnych wersjach smakowych.

 • Szczoteczki, nici etc.

  To od szczoteczki zależy, czy codzienna higiena jamy ustnej będzie skuteczna, prosta i przyjemna. Dzięki szerokiej gamie szczoteczek do zębów różnych typów w naszej ofercie, każdy ma możliwość wybrania dla siebie takiej, która będzie najlepiej spełniała jego wymagania.

  Szczoteczki mają różną twardość, więc osoby z wrażliwymi dziąsłami mogą zdecydować się na delikatniejsze modele. Ponadto oddzielna ich kategoria przeznaczona jest dla dzieci. Mleczne zęby potrzebują nieco innej pielęgnacji, a dzięki wygodnym uchwytom i wesołej kolorystyce najmłodsi chętniej myją zęby po posiłkach.

  Każdego dnia warto uzupełnić szczotkowanie użyciem nici dentystycznych, dlatego warto zaopatrzyć się również w nie. Skutecznie wyczyszczą przestrzeń międzyzębową nie powodując uszkodzeń, dodatkowo odświeżając oddech.

 • Prep. do protez

  Każdy, kto nosi pełną lub częściową protezę zębową, dobrze wie, jak ważna jest jej codzienna pielęgnacja. Jeżeli przeprowadza się ją właściwie, nie przysparza ona żadnych problemów i pozwala cieszyć się życiem.

  Do podstawowych produktów przeznaczonych dla takich osób, należą kleje mocujące do protez, dzięki którym utrzymuje się na swoim miejscu przez cały dzień. Dzięki ich stosowaniu resztki jedzenia nie gromadzą się pod protezą, a tym samym utrzymany zostaje wysoki poziom higieny jamy ustnej. Utrzymać czystość pozwalają ponadto takie środki jak tabletki i proszki antybakteryjne o działaniu odświeżającym, a także specjalistyczne szczoteczki do stosowania po posiłkach.

  Konieczność noszenia protezy zębowej nie musi oznaczać, że jedzenie przestanie być przyjemnością. Wystarczy być świadomym, w jaki sposób o nią dbać, by zapobiec uczuciu dyskomfortu, powstawaniu osadu i przykrego zapachu.

 • Pozostałe

  Co zrobić, gdy codzienna, dokładna higiena jamy ustnej nie wystarcza? W naszym asortymencie umieściliśmy najróżniejsze preparaty uzupełniające w stosunku do pasty i płynu do płukania ust oraz przeznaczone do stosowania w przypadku wystąpienia nietypowych sytuacji, na przykład schorzeń jamy ustnej.

  Do tej pierwszej grupy zaliczają się żele do języka, zapachowe odświeżacze do ust oraz płyny do fluoryzacji. Z kolei do drugiej należą między innymi płyny antyseptyczne, żele zwalczające afty i zajady oraz środki pomocne przy zapaleniu dziąseł.

  Dzięki pełnej higienie jamy ustnej można zapobiec wielu groźnym chorobom i dolegliwościom, dlatego warto uzupełnić wyposażenie swoje łazienki nie tylko o rekomendowane przez specjalistów przybory do mycia zębów, ale również inne przydatne środki.

 • Sunstar
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę