Układ Pokarmowy


Wysyła i płatności

Układ Pokarmowy Jest 5 produktów.

Podkategorie

 • Biegunka

  Zatrucia pokarmowe i nieżyt układu pokarmowego zazwyczaj objawia się takimi dolegliwościami jak biegunka. Występuje ona po błędach dietetycznych.


  Biegunka może pojawić się również podczas wakacyjnych wyjazdów, gdy zmiana diety wpływa także na zmianę flory jelitowej. Uprzykrza wtedy wakacje, więc warto zareagować jak najszybciej stosując odpowiedni preparat na biegunkę.


  Biegunka jest dolegliwością ze strony układu pokarmowego szczególnie niebezpieczną dla zdrowia. Może prowadzić do odwodnienia, które może narazić na wiele groźnych konsekwencji cały organizm. Właśnie dlatego jak tylko wystąpią pierwsze objawy biegunki, należy sięgnąć po preparaty nie tylko powstrzymujące biegunkę, ale też nawadniające organizm i wyrównujące gospodarkę elektrolitową.

 • Wrzody, Nadkwaśność
 • Przeczyszczające

  Nawracające zaparcia są bardzo uciążliwą dolegliwością. Jeżeli ten stan utrzymuje się dłużej może być nawet niebezpieczne dla zdrowia, a także życia pacjenta.


  W zaparciach sprawdzają się preparaty przeczyszczające, które zmniejszają uciążliwość i stany zapalne czy podrażnienia związane z zaparciami. W naszej ofercie znajdziecie środki przeczyszczające o szybkim działaniu takie jak czopki glicerynowe, ale również preparaty poprawiające perystaltykę i pracę jelit w długim okresie. Są to często stosowane przez pacjentów środki na poprawę funkcjonowania układu pokarmowego, np. preparaty oparte na babce płesznik czy łupinie nasiennej babki jajowatej oraz błonniku.


  Znajdziecie u nas preparaty przeczyszczające dla dorosłych, ale także bezpieczne środki do stosowania u dzieci. Często łączą one działanie wydalające z ochronnym, łagodzącym stany zapalne błony śluzowej.

 • Poprawa trawienia

  Problemy z trawieniem są dolegliwością dotykającą wiele osób. Nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, a nawet spożycie nieodpowiedniej ilości płynów, mogą wpływać niekorzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego.


  Pacjentom z problemami trawiennymi, polecamy preparaty na poprawę trawienia. Zawierają one składniki działające korzystnie na cały układ trawienny.


  Poprawa trawienia to ochrona poszczególnych narządów układu pokarmowego. Preparaty na poprawę pracy tego układu wspomagają funkcjonowanie żołądka, wątroby i jelit. Preparaty zalecane osobom z problemami żołądkowymi regulują ilość wydzielania soku żołądkowego, te na wątrobę chronią ją i pomagają w regeneracji, a te dla jelit w łagodny sposób regulują rytm wypróżnień.


  Zalecamy preparaty na poprawę trawienia również jako środki doraźne, np. po błędach dietetycznych lub zatruciach pokarmowych.

 • Wzdęcia

  Wzdęcia to dolegliwość kłopotliwa, wstydliwa i często bardzo uciążliwa. Mogą powodować dolegliwości bólowe, u małych dzieci powodować bóle kolkowe.


  Preparaty na wzdęcia mają skład oparty na naturalnych składnikach oraz innych substancjach o udowodnionym działaniu likwidującym nieprzyjemne dolegliwości. Stosuje się doraźnie, w przypadku wystąpienia nagromadzenia gazów, uczucia pełności i ciężkości. Preparaty na wzdęcia zaleca się również pacjentom przed badaniami diagnostycznymi takimi jak endoskopia jamy brzusznej (np. gastroskopia), USG czy radiografia.


  W naszej ofercie znajdziecie preparaty na wzdęcia w różnych postaciach. Są to tabletki, kapsułki, saszetki z granulkami, ale też płyny doustne. Dostępne są również krople, które można stosować nawet u małych dzieci, nawet u niemowląt od 1 miesiąca życia.

 • Probiotyki

  Nad prawidłowym funkcjonowaniem jelit czuwa flora bakteryjna. Jej równowaga może być zachwiana przez choroby, zażywanie antybiotyków, zatrucia pokarmowe oraz inne dolegliwości. Florę jelitową najlepiej odbudowują probiotyki.


  Preparaty uznawane za probiotyki służą do postępowania dietetycznego w celu uzupełnienia flory jelitowej w szczepy przyjaznych bakterii. Ich stosowanie zaleca się przede wszystkim w stanach takich jak biegunka infekcyjna oraz podczas antybiotykoterapii. Po probiotyki powinni sięgać również pacjenci cierpiący na zespół jelita drażliwego.


  W naszej ofercie znajdziecie probiotyki w różnych formach. Są to saszetki do spożycia bezpośredniego lub przyrządzania napoju, krople, tabletki czy kapsułki. Wiele preparatów uzupełnionych jest w składniki wspierające rozwój bakterii i stwarzające im najlepsze warunki do funkcjonowania (np. w prebiotyki). Oferujemy preparaty do stosowania przez dorosłych i dzieci, nawet te najmłodsze.

 • Zgaga

  Jedną z częstszych dolegliwości ze strony układu pokarmowego jest zgaga. To charakterystyczne, nieprzyjemne palenie w przełyku, które najczęściej pojawia się po spożyciu ciężkostrawnych posiłków, błędach dietetycznych czy przy zatruciach pokarmowych. Jest to jeden z podstawowych objawów niestrawności.


  Preparaty na zgagę to takie, których działanie opiera się na neutralizacji kwasu solnego w sokach żołądkowych lub zmniejszeniu wydzielania tego kwasu. Środki takie występują w różnych postaciach - mogą być to tabletki, zawiesiny, ale też gumy do żucia i przyjemnym, miętowym smaku.


  W naszej ofercie dostępne są preparaty na zgagę, które można stosować doraźnie, gdy tylko wystąpi zgaga (np. po spożyciu ciężkiego posiłku), ale też takie, które wspomagają leczenie chorób układu pokarmowego. Zgaga może być bowiem objawem różnych jednostek chorobowych, m.in. refluksu żołądkowo-przełykowego.

 • Wzmagające apetyt

  Problem z apetytem często dotyczy małych dzieci, u których spożywanie regularnych, pełnowartościowych posiłków jest szczególnie ważne dla ich rozwoju. Dzieciom z problemem braku apetytu mogą podać preparaty wspomagające apetyt.


  Środki wspomagające apetyt mają zazwyczaj przyjemny smak, występują w postaci kropli lub syropu. Zawierają ekstrakty naturalne z roślin i ziół takich jak koper włoski, anyż, mięta czy cykoria, których zadaniem jest pobudzanie perystaltyki jelit, stymulacja funkcji wydzielniczych układu pokarmowego i w konsekwencji zwiększanie łaknienia.


  W naszej ofercie znajdziecie również preparaty wspomagające apetyt dla dorosłych, przydatne szczególnie u osób chorych, którym różnego typu dolegliwości odbierają apetyt. Stosowanie tego typu preparatów zapobiega wyniszczeniu organizmu spowodowanego brakiem substancji odżywczych z pożywienia.

 • Ochrona wątroby

  Wątroba to jeden z najważniejszych organów. Właśnie dlatego warto wspomagać jej funkcjonowanie, stosując preparaty mające za zadanie ochronę wątroby.


  Ochrona wątroby jest możliwa przede wszystkim dzięki składnikom zawartym w preparatach takich jak wyciąg z karczocha, fosfolipidy oraz witaminy z grupy B.


  Preparaty regulujące i wspomagające pracę wątroby przyspieszają także odnowę komórek wątrobowych. Wątroba to narząd zdolny do regeneracji, ale również szczególnie narażony na uszkodzenia spowodowane nieprawidłową dietą, nadużywaniem alkoholu oraz leków. Właśnie dlatego ochrona wątroby to ważne zadanie preparatów wspomagających jej funkcje. Niektóre z nich mają również działanie detoksykacyjne, oczyszczają organizm z toksyn i zbędnych składników przemiany materii. Dzięki takiemu działaniu, preparaty te wpływają również na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.

 • Pozostałe

  Dolegliwości związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego dotyczą wielu pacjentów. Polecamy więc wszelkie preparaty poprawiające pracę żołądka, jelit czy wątroby.


  Wśród dostępnych w naszej ofercie preparatów na układ pokarmowy znajdziecie m.in. probiotyki, których celem jest stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju przyjaznej flory bakteryjnej. To właśnie ona odpowiada za prawidłową pracę m.in. jelit. Polecamy również pozostałe preparaty zalecane pacjentom z dolegliwościami związanymi z zespołami jelita drażliwego.


  Wśród różnych preparatów na układ pokarmowy znajdziecie chroniące przed nadmiernym wydzielaniem soku żołądkowego, zapewniające równowagę flory jelitowej czy o działaniu żółciopędnym. Są to środki dostępne w formie kropli, syropów, tabletek i pastylek do ssania.

 • Rozkurczowe

  Skurcze związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego mogą być bardzo bolesne. Szczególnie pacjenci cierpiący na nawracające ataki tzw. kolki jelitowej czy nerkowej skarżą się na ostre dolegliwości bólowe uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie. W skurczach przewodu pokarmowego, ale też dróg moczowo-płciowych pomocne są preparaty rozkurczowe.


  Środki rozkurczowe wpływają na mięśnie gładkie w obrębie jamy brzusznej. Dzięki temu są pomocne w leczeniu wielu dolegliwości bólowych - od bólu spowodowanych wzdęciami, przez wywołane kamicą dróg żółciowych czy nerek po bóle miesiączkowe i owulacyjne.


  Pacjenci znajdą w naszej ofercie preparaty rozkurczowe w formie tabletek, w dawkach standardowych i zwiększonych (typ forte, max), a także herbatki o składzie opartym na koprze włoskim, znanym z działaniu rozkurczowego.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę