Przeciwalegriczne


Wysyła i płatności

Przeciwalegriczne Jest 6 produktów.

Podkategorie

 • Prep.cetyryzyny

  Cetyryzyna, czy raczej dichlorowodorek cetyryzyny, jest od lat ‘80 ubiegłego wieku stosowany w medycynie, jako lek przeciwhistaminowy. Występuje najczęściej jako substancja czynna w preparatach przeznaczonych dla osób zmagających się z alergiami wziewnymi.


  Objawy tego typu alergii najczęściej dotyczą nosa oraz oczu i to właśnie na nie działa cetyryzyna. Jest pomocna zarówno w przewlekłym, jak i sezonowym zapaleniu błony śluzowej nosa. Można ją przyjmować w formie tabletek lub syropu, przede wszystkim w okresie zwiększonego ryzyka kontaktu z alergenami.


  Wśród przeciwalergicznych leków bez recepty, te zawierające cetyryzynę wyróżniają się szczególnie silnym, długotrwałym działaniem. Doceniają ją alergicy na całym świecie, ponieważ pozwala poradzić sobie między innymi z uciążliwym katarem czy też świądem.

 • Prep.loratydyny

  Kolejnym obok cetyryzyny lekiem przeciwhistaminowym o działaniu przeciwalergicznym jest loratadyna. Podobnie jak ona, łagodzi takie objawy jak obrzęk błony śluzowej nosa, świąd oraz kichanie.

  Jest substancją czynną w wielu rodzajach tabletek, kapsułek oraz syropów przeznaczonych dla alergików. Dzięki szybkiemu wchłanianiu, działa niemal natychmiastowo, przynosząc znaczną ulgę. Osoby uczulone na pyłki, zarodniki grzybów czy też zwierzęcą sierść, z pewnością docenią utrzymujący się nawet przez całą dobę efekt.

  Ograniczona liczba możliwych skutków ubocznych sprawia, że niektóre preparaty zawierające loratadynę mogą być bezpiecznie podawane nawet dzieciom od 2 roku życia. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich rodziców maluchów zmagających się z uporczywymi alergiami.

 • Prep.wapniowe

  Jednym z najpopularniejszych środków wspomagających leczenie objawów alergicznych, takich jak katar, łzawienie oczu czy też zmiany skórne, jest wapno. Stosuje się je zarówno po kontakcie z alergenami, jak również zapobiegawczo. Chorzy od lat chwalą sobie jego łagodne, dobroczynne działanie.

  Wapń należy do najważniejszych pierwiastków budujących ludzki organizm, dlatego jego niedobór jest niebezpieczny. Stosowanie preparatów, które zawierają go w dużej ilości, wpływa korzystnie na stan zdrowia nie tylko alergików, ale również osób zmagających się z przeziębieniami, nadmiarem cholesterolu oraz chorobami kości.

  Składnik ten można przyjmować w postaci między innymi tabletek musujących lub syropu, nadaje się do podania nawet dla dzieci. Preparaty wapniowe dla małych alergików są dostępne w różnych wersjach smakowych, na przykład pomarańczowej truskawkowej i jeżynowej.

 • Inne

  Alergie należą do najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, dlatego coraz więcej osób sięga po preparaty przeciwalergiczne. Są one niemal tak samo różnorodne, jak rodzaje alergii i towarzyszące im objawy.

  Pomocne w łagodzeniu objawów medykamenty mogą przyjmować najróżniejsze formy. Popularne są między innymi kapsułki, tabletki, spraye czy też krople. Dzięki tak dużemu wyborowi, łatwiej dobrać specyfik do konkretnego przypadku, także wtedy, kiedy choroba dotyczy dziecka.

  Nieżyt nosa, łzawienie oczu, obrzęk oraz zmiany skórne można zwalczyć dzięki zbawiennym właściwościom składników występujących w przyrodzie. Należy do nich olejek z drzewa różanego oraz z czarnuszki siewnej. Preparaty je zawierające mogą przynieść ulgę każdemu alergikowi.

 • Katar

  Osoby zmagające się alergiami wziewnymi mają duży problem z częstym nieżytem nosa. Pyłki roślin, zarodniki grzybów, kurz lub antygeny zwierzęce powodują, że ta przykra dolegliwość pojawia się natychmiast, a niejednokrotnie towarzyszy jej kichanie, obrzęk śluzówek i łzawienie oczu.

  W nawracającym pod wpływem kontaktu z alergenami katarze nie ma nic przyjemnego, dlatego dobrze mieć pod ręką wygodne w użyciu preparaty przeciwalergiczne, które szybko przynoszą efekt. Dzięki prostej aplikacji bezpośrednio na błonę śluzową nosa, już po chwili można znów swobodnie odetchnąć. Pozwala to normalnie funkcjonować, nawet w okresie zwiększonego nasilenia czynników wywołujących reakcję alergiczną.

  Spraye, krople i żele bazują na różnych substancjach czynnych, dlatego każdy alergik jest w stanie wybrać ten, którego działanie sprawdzi się najlepiej w jego przypadku, nie powodując niepożądanych skutków ubocznych.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

  Zapytaj farmaceutę

 • Zapytaj farmaceutę
 • Blog

 • Blog
 • Punkt odbioru osobistego

 • Punkt odbioru osobistego
 • Produkty firmy Solgar

 • Produkty firmy Solgar
 • Apteka Prokonsumencka

 • Apteka Prokonsumencka

eBiuletyn-Newsletter

Aktualności

Poleć stronę